niedziela, 17 marca 2013

Niedziela!

Dziś w Ochli k. Zielonej Góry odbył się jarmark Wielkanocny "Kaziuki". Ma on miejsce co roku 2 tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi, tydzień przed niedzielą palmową. Dzięki czemu mamy okazję kupić świąteczne ozdoby, jak to na Wielkanoc bywa głównie są to jajka. Al za to w ilu ciekawych formach! Wyszydełkowane ''pokrowce'' na jajka, kurki do których chowamy jajeczka, drewniane jajka, ozdobione jajka wyglądające jak karczoch i wiele wiele innych. Od wyboru do koloru. Możemy dostać tam koszyczki wiklinowe, które świetnie sprawdzą się na święconkę lub jako ozdoba. Były też wielkie kosze piknikowe!


Pierniczki w kształcie wielkiego strusiego jajka, ozdobione pisakami lub farbami. Z moim uznaniem spotkało się również stoisko z drewnianymi przyborami kuchennymi, które były naprawdę tanie. Naprawdę wiele wiele kolorowych rzeczy! Obrusy, serwetki. Rzeźby z drewna. I oczywiście co drugie stoisko to jakieś jedzenie! Pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, jakieś nowe pierogi z nadzieniem wielkości połowy małego talerza. Były też stoiska z domowymi nalewkami, mięsem, serami oraz przyprawami.

Pojechałyśmy tam przed 11, jarmark trwał od 11 do 17. Miałyśmy nadzieję, że od samego początku nie będzie zbyt wiele osób, jednak się pomyliśmy. Jak dojechałyśmy to było już sporo ludzi i miałyśmy mały problem z zaparkowaniem. Niestety pogoda dziś nie dopisała, wciąż jest u nas śnieg, a że temperatura podskoczyła do góry to zaczął się topić i było tam jedno wielkie błoto.
W zeszłym roku było dużo bardziej przyjemnie :(
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz